Pěstitelské pálení

Příjem ovoce pro rok 2024 – 2025

Pálenice kácovkaPokud chcete získat kvalitní destilát musíte na něj použít kvalitní ovoce ve vysokém stádiu zralosti ,aby obsahovalo co nejvíce cukru a aromatických látek. Každé ovoce se musí podle druhu ovoce narušit – (rozemlít, rozmačkat).

Peckoviny se mačkají nebo odpeckovávají. Pecky se nesmějí rozdrtit. Rozdrcené ovoce dáváme do kvasných nádob asi do 4 pětin. Ovocná drť se během kvašení zvedá a mohla by přetéci. Nádoby by měly být opatřeny kvasnou zátkou. Zátka zamezuje přístupu vzduchu do kvasu. Do kvasu přidáváme hlubokoprokvášející kvasinky a enzymy, které napomáhají rozkladu ovoce a tím se zvyšuje výtěžnost destilátu.

Pro přípravu kvasu jsou nejvhodnější nádoby s kvasnou uzávěrou, která zamezuje přístupu vzduchu do kvasu a zároveň umožňuje unikání oxidu uhličitého, který se tvoří při kvašení. V současně době se používají především nádoby plastové. Nádoby musí být vždy dokonale čisté.

Zcela nevhodné nádoby jsou železné, hliníkové a pozinkované, které při kvašení oxidují a tím přecházejí nežádoucí látky a pachutě do kvasu a následně do destilátu.

Plastové sudy o velikosti 60 litrů si můžete u nás bezplatně zapůjčit.

Ceny pěstitelského pálení
ovocný destilát 50 % – kvas dovezen 220 Kč
ovocný destilát 50 % – kvašeno v palírně 220 Kč

Tato cena je konečná.
V ceně je zahrnuta spotřební daň na líh, DPH a služby.

LINKEDIN
Share
INSTAGRAM